U mbajt turneu i pingpongut “Diaspora 2022”

U mbajt turneu i pingpongut “Diaspora 2022”

U mbajt turneu i pingpongut “Diaspora 2022” Klubi i Pingpongut Priping së bashku me Klubi Rotarinan Newborn Prishtina organizuan turneun e hapur “Diaspora 2022 Table Tennis Tournament” në vazhdën e aktiviteteve për diasportën, ku fitues i turneut u…
KPP Priping kampion i Kupës së Kosovës

KPP Priping kampion i Kupës së Kosovës

Në fundajvë janë zhvilluar ndeshjet e Kupës së Kosovës për vitin 2022, ku klubi Priping është shpallur kampion i kupës. Priping fillimisht mposhti të rinjët e klubit KPP Ahmet Hoxha…
Priping dhe eBaTT zyrtarizojnë bashkëpunimin

Priping dhe eBaTT zyrtarizojnë bashkëpunimin

Sot në pallatin e rinisë në Prishtinë është nënshkruar marrëveshja e partneritetit mes Kastriot Orana dhe Eli Baraty si përfaqësues të KPP Priping dhe Akademise eBaTT. Ceremonia e nënshkrimit të…
Chris Doran me medale në Herceg Novi Open 2022

Chris Doran me medale në Herceg Novi Open 2022

Lojtarët e KPP Priping në fundjavë morrën pjesë në turneun ndërkombëtar të pingpongut  Herceg Novi Open 2022 ku anglezi Chris Doran zurri vendin e tretë në këtë turne. Në turneun…
Eli Baraty vjen sërish në Prishtinë

Eli Baraty vjen sërish në Prishtinë

Eksperti i pingpongut Eli Baraty nga Akademia e Pingpongut eBaTT do të mbajë kamp disa ditorë në Klubin e Pingpongut Priping. Kjo është hera e dytë që brenda pak viteve…
Albeat Sadiku kampion i Kosovës

Albeat Sadiku kampion i Kosovës

Me datën 16.04.22 në SHFMU Tefik Çanga në Ferizaj u mbajt Kampionati Individual i Kosovës për U9, U13 dhe U17 i cili ishte një turne masovik ku të paraqitur ishin…